2016. szeptember 26., hétfő

Kritika: Assassin's Creed (AC3-ACU)

    Azért szándékoztam két részletben megírni ezt a kritikát az AC játékokról, mert úgy érzem a játékok korabeli és modern kori történetei is ketté váltak a 3. rész megjelenésénél. Ami a leginkább tetszik, hogy ezekben a részekbe na történet teljesen össze van építve. Gondolok itt arra, hogy az AC4-ben megismert Edward fia Haytham, akinek szövetségese lett Shay (korábban asszaszin, majd templomos), aki végül megölte Charles Dorian-t, Arno apját, aki ennek következtében állt be a Testvériséghez. Visszatérve Haytham-hez, az ő fia lesz Connor, akit az AC3-ban ismerhetünk meg.

    Ezen kívül rengeteg apróság is van, ami összekapcsolja a részeket, például, hogy azokat az asszaszin területeket New Yorkban, amiket Shay elfoglal és brit templomos erődökké formálja, később Connor fogja felszabadítani és újra asszaszin területekké tenni. Plusz egyéb karakterek is felmerülnek a különböző részekben, stb. Véleményem szerint a Ubisoft jól tette, hogy így összekapcsolta a részeket, de nézzük meg, milyenek is egyesével ezek a játékok.

Assassin's Creed III. 

    Az AC3 történetét tekintve a 18. század második felében játszódik, még ezt adták ki legelsőnek az említése kerülő játékokból. Megismerhetjük a story elején Hayhtam-et, akivel játszhatunk is egy keveset. Később a hangsúly áttevődik Connor-ra, akinek megismerhetjük a gyermekkorát, majd pedig Achilles-t, aki a mentora lett (idős korában). Achilles korábban Shay mentora is volt, amíg Shay fel nem ismerte, hogy a titokzatos ereklyéknek milyen pusztító ereje van, amit az asszaszinok keresnek Achilles vezetésével. 
Connor megtanulja használni a fegyvereit, kitanulja a szakma fortélyait, aztán a Testvériség kötelékében elkezdi megölni a templomosokat, köztük apját is, valamint a legnagyobb ellenségét Charles Lee-t. Mindezek után elveszi tőle a nyakláncát, ami persze nem egy egyszerű medál, majd elrejti. A modern kori szálban Desmond ezt megtalálja (az emlékek alapján).
A történet közben pedig dúl az amerikai függetlenségi háború, ahol is állást foglalunk az ellenségeinkkel szemközti oldalon.
Nagy újítás a játékban, hogy megjelent a hajózás, ami rendkívül jó lett. Egy kis hajós szimulátor, de csak pár alkalomra tudjuk birtokba venni a ladikot. A következő évben jelent meg az AC4BF, vagyis Assassin's Creed IV. Black Flag, mely Edward Kenway történetét mutatja be..


Assassin's Creed IV. Black Flag

    Mint említettem Edward története ez a rész. A story ott kezdődik, amikor egy asszaszin, akit Duncan Walpore-nak hívnak megtámadja a hajónkat. Nemsokkal ezután a parton megöljük és felvesszük ruháit. Havannára utazunk, hogy a bőrébe bújva megszerezzük a jutalmát. Havanna kormányzója, Mr. Torres egyébként templomos és az Obszervatóriumot keresi. Lebukunk, innentől ő is ellenséggé változik. A játék során megismerhetjük Feketeszakállt, illetve az első tisztünk lesz Adéwalé, aki korábban rabszolga volt, együtt menekülünk meg vele. Később Shay fogja megölni.
Az Obszervatóriumot megtaláljuk végül, és Edward nagy vágya, a vagyon és hírnév is eljön. Megismerhetjük majd a lányunkat, akitől el voltunk szakítva évekre. Második gyermekünk lesz Haytham, akit a játék végén még gyerekként láthatunk. A játék szinte konkrét folytatása a Rogue, bár annak is csak a Haytham-féle részei.

Assassin's Creed Rogue

    A hét éves háború környékén járunk Shay Patrick Cormac bőrében. Asszaszinok vagyunk, tesszük amit a Testvériség elvár tőlünk. Így jutunk egy Lisszabonba is, ahol a titokzatos ereklye megszerzése közben ránk borul az egész város. Shay rájön, hogy a mentora Achilles és "barátai" Hope és Liam is tudott arról, hogy mi történik, és, hogy több ilyen is fog történni ha nem hagyják abba a Testvériség tagjai eme nagy hatalmú tárgyak felkutatását. Mivel nem értik meg nézőpontunkat, ezért úgy vélik elárultuk őket, pedig csak a világot igyekszünk megmenteni.
A Testvériség ellenséggé válik. Nincs kihez fordulni, amíg a Templomosok meg nem találnak minket és befogadnak. Örülnek nekünk, nem úgy mint korábbi kollégáink...  Volt szövetségeseinket megöljük, közben igyekszünk megmenteni a világot. Megismerjük Haytham-et, aki segít megállítani Achillest és Liam-et, akik közül az utóbbit megöljük, volt mentorunkat viszont életben hagyjuk. Ezért tudott pár évvel később Connor tanítója lenni.
A játék motorja ugyan az, ami a Black Flag-nak, ezért olyan sok újítás nem is érkezett, viszont a hangulata ugyancsak lenyűgöző. Utazásaink során eljutunk rengetek izgalmas területre ahol szinte bármit megtehetünk. A játék végén az utolsó küldetésünk viszont Franciaországba kalauzol minket, ahol is a közismert asszaszin mestert, Charles Dorian-t kell likvidálnunk. Ez meg is történik, mindeközben pedig az AC Rogue és Unity történetei teljesen egybe olvadnak. Pontosan ugyan az történik mindkettőben, csak más személyek szemével láthatjuk. Charles meghal, a fiatal Arno ezt végig nézi, majd bekapcsolódunk a tényleges ACU történetbe.

Assassin's Creed Unity

    Ahogy említettem: apánk meghal, mi pedig újra bosszúszomjasan a templomosok ellen fordulunk. A történtek után tizenhárom évvel a Testvériség befogad minket, és kitanulhatjuk újra a szakma rejtelmeit. Érdekes, hogy végül Shay-t nem fogjuk megölni, tehát a tényleges bosszú elmarad. Bár nehéz is lett volna összehozni, hisz a merénylet után Shay visszatért Amerikába, onnantól pedig nincs feljegyzés, hogy tett volna bármit is, ami történetében befolyásolna bármit is. Arno más célpontokat talál magának, pontosabban csak a hozzá közel álló templomos Mestert, De La Serre-t ölik meg más templomosok, hogy hatalomra juthassanak. Pontosan Germain és közeli szövetségesei teszik ezt meg. Lényegében ennek a bosszúhadjáratnak a teljes lenyomat a játék. Egymás után likvidáljuk a gaztettben résztvevőket, végül Germain-t is.

Összegezve a 18. század első évtizedeitől az utolsókig figyelhettük meg az Asszaszin-Templomos szembenállást különböző nézőpontokból, mindkét oldalon. 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése